canimaz.com
Sevgi qocalmaz, yalnız qalınmaz!
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

İSLAM dini ile bağlı: Suallara Cavab
Recoba  Recoba [Off] (13.12.2010 / 05:28)
Mutant sene sualim var amma once bunu yazacam..1)Allah bagislayandi rehm edendi.Amma cehennem var.2)Allah dunyani yaratdi melekler ona sual verdiler..Yene yaradirsan ki,vehsilikler olsun?.Allah cavab olaraq.Men bileni siz bilmirsiz~deyib..3)...Bax mutant bunlar qeliz meseledi..Cavab asandi amma tapmaq cetindi cun ki,meleklerin etirazi Allaha xow getmedi.Melekler bilirdi ne var ne yox bilirdiki yene eyni weyler bas verecek..sual yaranir ki nece ola biler?..gel dinozavrlar dovrune nezer salaq.deyirik ki,bawqa dunya..o,zaman insan olmayib,cun ki,butun tebiet heyvanlsrin emri altinda kecib.Qanlar tokulub ne bilim daha neler.Amma asteroid bunlarin hamisin mehf edib ve dunyada ilk insanlar peyde olmaga bawlayib.Eyer bu beledise onda niye yazilib ki?..Allah birinci Ademi yaratdi?..eyer deyeceksense o dovrdede insan olub yanilarsan.Cun ki,bu qeder arawdirmalardan sonra hec bir insani elamet deyilen hecne tapilmayib yalniz heyvan sumukleri ve astetoid,meteorid qaliqlari hetda okeanin dibindende...
Ardını oxu >>
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (13.12.2010 / 05:48)
Recoba (13.12.2010/04:28)
Mutant sene sualim var amma once bunu yazacam..1)Allah bagislayandi rehm edendi.Amma cehennem var.2)Allah dunyani yaratdi melekler ona sual verdiler..Yene yaradirsan ki,vehsilikler olsun?.Allah cavab
Sen bu sualin cavabi bilirsen ya heqiqeten oyrenmek isteyirsen? Allahin Adem (e) her sheyden birinci yaratdigina delilin subutun var? Yox...Ademden evvelki, nesli asterodin mehv elediyine bir subutun var yox? Ona gorede bele cefengiyyat sheylere inanma ki, yox asteroid dusdu, yox ne bilim ne. Alllah butun kainati elecede yer kuresini 6 gune xelq edib...Hec kim deye bilmezki, Yer kuresi yaradilan gun Adem de yaradilib cunki buna delil yoxdur...Ancaq ilk insandan qabaq bir beweriyyetin oldugu ise Quranda tesdiq olunur. Bu qeder.
Recoba  Recoba [Off] (13.12.2010 / 06:57)
Mutant senin mene verdiyin her suala subutum var...Asteroid masteroid her nedi heqiqetdi sirr altinda qalan yenede Qurani Kerimdeki ayelerdi..Heyf taniwiwimiz yoxdu olsaydi sene lazimi delilleri gostererdim 1,2 senedli filme baxsaydin bele dusunnezdin..Bu dunyada heqiqetden bawqa ne desen var.ele insanlarin ozleride bilmirler ki,kimdiler nediler necidiler..yaxwi uzatmayacam..sene sualim.muselmansan..mende muselmanam subhe ola bilmez..bir muselman kimi sen bu dunyada ne etmisen?
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (13.12.2010 / 07:07)
Recoba (13.12.2010/05:57)
Mutant senin mene verdiyin her suala subutum var...Asteroid masteroid her nedi heqiqetdi sirr altinda qalan yenede Qurani Kerimdeki ayelerdi..Heyf taniwiwimiz yoxdu olsaydi sene lazimi delilleri goste
Qaqaw men demedimki, asteroid deye bir shey yoxdu. Sadece yeni bewerin yaranmasi ucun Allahin asteroide ehtiyaci yoxdur, Insanlardan elave cinler de yaradilmiwsa demeli basqa mexluqlarda movcuddur bizlerden xebersiz. Senedli filmlere ehtiyac yoxdur. He sonda verdiyin suala ise cavab vermeyecem cunki shexsi suallara cavab vermek ucun nezerde tutulmayib bu movzu. 1 NOT: Kimsenin ne etdiyine baxma, Oz etdiyine bax, gotur qoy et mukafatinin ne olacagini Quranla beraber oyren. OK? Cox sag ol suala gore...
Recoba  Recoba [Off] (13.12.2010 / 11:31)
eyer sohbet islamnan gedirse demeli sende onu temsil edenlerdensen..o barede verilen her suaa cvb vermelisen..men demedim ki,kim olub ne etmidsen....dedim ki,bir MUSELMAN kimi ne etmisen..?...eyer cavab cetindise eybi yox bawa duserem..
deyiş. X_mutant_X (13.12 /11:34) [1]
X_mutant_X  X_mutant_X [Off] (13.12.2010 / 11:39)
Recoba (13.12.2010/10:31)
eyer sohbet islamnan gedirse demeli sende onu temsil edenlerdensen..o barede verilen her suaa cvb vermelisen..men demedim ki,kim olub ne etmidsen....dedim ki,bir MUSELMAN kimi ne etmisen..?...eyer cav
Xeyr gozel qardawim bildiyim suallara cavab vermek borcumdu. Her Islamla elaqeli olub veya muselman olub bilmediyi suala cavab vermek huquqi yoxdur. Bir muselman olaraq Islama getirdiklerimde olub, muselmanlardan namaza getirdiklerim de olub. Esas Allaha olan temiz ve durust imanli ibadetimdir. Gunahlardan cekinmeyimdi. Shukur ALLAHA!
Felix77  Felix77 [Off] (21.12.2010 / 18:00)
Salam Aleykum..sumerki qaqawim xristianlar bele diyir (voimya otca,sina i svyatoqo duxa) ozum 10 il ruslarin icinde yawamiwam ve bilirem kimnen isteib kime sitaiw edirler.oduki 3 Allaha.
tenha___melek  tenha___melek [Off] (21.12.2010 / 19:49)
allah hamini qorusun
MrRespect  MrRespect [Off] (22.12.2010 / 14:06)
salamlar.bir wey meni hemiwe meyus edib.indiki dovde islami kommersiyaya,fanatizm ve idealogiyaya ceviren Wiye,Suni ve Vahabiler.oturub fikirlewende her 3u de islamdan uzag olan adamlardilar.yani,fakt faktdir ki,Vahabiler ibtidai ve korkorane ibadet,Suniler tehqir ve ziddiyetli ibadet,Wiyeler ise Allahdan cox Hesen ve Huseyn awiqleri ve fanatiklerdiler.wexsen men cox meyus oluram ki,Islam parcalanir.Men özumu muselman sayiram.ne Wiye ne de Suni,Vahabi.Allah tekdir ve Mehemmed onun elcisidirinin qorunmasi ugrunda Wehid olanlara ise hörmetim var.ISLAM cox sade mentiq uzerinde qurulub-insani deyerler,hissler,emeller.bunu derk etmek lazimdir.
Felix77  Felix77 [Off] (22.12.2010 / 14:30)
Bu hamiya ayit deyil.wielige geldikde ise sef bawa duwursen.
Наверх  Cemi mesajlar: 839

<< 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 84 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (6)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 7286 / 1462