canimaz.com
Sevgi qocalmaz, yalnız qalınmaz!
Daxil ol Qeydiyyat
Sayta Daxil Olun!
İstifadeçi Adı ve ya ID:

Şifre:

Meni xatırla | Qeydiyyatdan keç
Şifreni unutdun?

Son 10 mövzu

Deyerli fikirler, melumatlar... (Maraqlıdır)
~_DemounT_~  ~_DemounT_~ [Off] (21.11.2018 / 00:14)
Ay insanlar niye bele eliyirsuz )
Ardarazli  Ardarazli [Off] (28.11.2018 / 07:31)
Mən sizin fikrinizlə razı deyiləm, amma fikir söyləmək hüququnuzu müdafiə edirəm.

(Volter)
Ardarazli  Ardarazli [Off] (03.12.2018 / 05:46)
“ Brat ” filmi ilə çoxlarımızın beynində həkk olunan Sergey Bodrovun həyat yoldaşı Svetlanaya yazdığı məktubdan bir parça:

- “Mən insanların necə öldüyünü bilmirəm. Biz bunu görürük, amma özümüz ölmürük. Biz öləndə isə, bunu başqaları görür. Bəzi şeylər var ki, onları bilmək, onlar haqqında düşünmək lazım deyil, onlar haqqında heç kim heç nə bilmir. Bilirsən, həyatımda birinci dəfədir ki, öz evimin olmasını istəyirəm. Bunun qayğısına qalmaq, bunun üçün nəsə etməyə çalışıram. Bütün günü bizim necə yaşayacağımız barədə xəyallar qururam. Biz səninlə çox doğma və çox oxşar insanlarıq. Bir tərəfdən bu çox çətindir, lakin ən əsas məsələdə biz eyni şeyləri hiss edir və bir-birimizi çox yaxşı başa düşürük. Mən həqiqətən də insanların necə ayrıldığını bilmirəm, lakin onlar bir neçə həyat yaşamırlar axı. Ölüm birmənalıdır, sevgi isə yox. Onun qaçınılmazlığı həyatın özündə əks olunub. Elə ölüm də belədir. Bu gün mən elə bildim ki, sənin başına nəsə bir iş gəlib: avtomobil qəzası və ya başqa b
...
Ardını oxu >>
NoreN  NoreN [Off] (03.12.2018 / 06:40)
“Ola bilsin ki, bu dünyada sən sadəcə insansan, amma kimin üçünsə sən – bütün dünyasan”.
Ardarazli  Ardarazli [Off] (03.12.2018 / 08:09)
Yalan ilə Doğru.

bBr gün qarşılaşırlar. Yalan Doğruya "Bu gün nə möhtəşəm gündür " deyər. Doğru göy üzünə baxar və dərindən ah çəkərək gün həqiqətən çox gözəldir deyər. Bir yerdə xeyli zaman keçirərlər sonra bir quyunun ətrafına gəlirlər. Yalan doğruya su çox gözəldir gəl biryerdə çimək deyir. Doğru bir daha şübhəylə yanaşar və suyu əli ilə yoxlayar və suyun həqiqətən əla olduğunu hiss edər. Soyunarlar və çimməyə başlayarlar. Və birdən yalan sudan çıxar və doğrunun paltarlarını geyinib qaçar. Əsəbi doğru quyudan çıxar və yalanı tapmaq və geyimini geri almaq üçün həryerə qaçar, Dünya doğrunu çılpaq görəndə aşağılama və əsəb ilə üzünü başqa yerə çevirər. Yazıq doğru quyura geri qayıdar utanc hissi ilə ömür boyu orada qalar və yox olar. O gündən bəri yalan doğrunun geyimi ilə dünyanı gəzər və topluluqların ehtiyyaclarını tətmin edər. Çünkü Dünya nə olursa olsun çılpaq doğrunu görməyi diləməz..

Dünyaca məşhur əsər "Quyudan çıxan doğru " Jean-Leon Gerome , 1896
Black_Attack  Black_Attack [Off] (04.12.2018 / 00:00)
 Три вещи никогда не возвращаются обратно: Время, слово, возможность.
Ardarazli (03.12.2018/05:46)
“ Brat ” filmi ilə çoxlarımızın beynində həkk olunan Sergey Bodrovun həyat yoldaşı Svetlanaya yazdığı məktubdan bir parça: - “Mən insanların necə öldüyünü bilmirəm. Biz bunu görürük, amma özümüz ölmür
Yadma düşdü
Ardarazli  Ardarazli [Off] (06.12.2018 / 09:09)
“Cığır aparan yolla getmə, əvəzində cığır olmadığı yerlərə gedib iz qoy.” - Ralph Waldo Emerson, amerikalı yazıçı
___JeuX_D_enFaNTs___  ___JeuX_D_enFaNTs___ [Off] (06.12.2018 / 13:47)
Allah mənə belə uzun yazıları oxumaq üçün sənr versin.. Ameen )
SiSeRoN  SiSeRoN [Off] (06.12.2018 / 14:42)
___JeuX_D_enFaNTs___, Mende bu sohbetlerin diski var istesen vererem)))
asimka  asimka [Off] (06.12.2018 / 14:55)
 O qeder guclu ol ki,kimse senin sakitliyini poza bilmesin....
)))))
Наверх  Cemi mesajlar: 5429

<< 1 ... 482 483 [484] 485 486 ... 543 >>

mesajı filterle
Mövzunu yükle

topikdeki fayllar (90)

Forum
Forumda axtar

Yeniler yuxarı
Onlayn Tanışlıq: 7262 / 1382